Stomatolog dla obcokrajowców w Szczecinie

Stomatologia to trudna dziedzina medycyny, wymagająca wielu lat studiów, stażu i zaliczenia egzaminów. Absolwenci kończący tę specjalizację, są świetnie przygotowani do pracy z niekiedy bardzo wymagającym pacjentem. Nieliczni dentyści dodatkowo decydują się na jakąś niecodzienną specjalizację. Wśród najbardziej popularnych jest stomatologia dziecięca, ortodoncja, leczenie niepełnosprawnych i coraz częstsze leczenie obcokrajowców. Zwłaszcza do dentystów w Szczecinie trafia coraz więcej Niemców, Francuzów a nawet Duńczyków, którzy decydują się na korzystanie z naszych gabinetów stomatologicznych. Aby podjąć się takiego wyzwania, niezbędna jest znajomość przynajmniej jednego języka obcego. W Szczecinie dobrze, gdyby był to język niemiecki. To właśnie do tego miasta zwabieni niskimi cenami usług dentystycznych przyjeżdżają nasi zachodni sąsiedzi.

Leczenie odbywa się na bardzo wysokim poziomie, przez znakomitych specjalistów, a wyposażenie i estetyka gabinetów również nie pozostają w tyle. Szczecin to bardzo dobry wybór w kwestii zaopiekowania się stanem uzębienia – jest tu wiele klinik, cieszących się wysokim poziomem świadczonych usług, a ich renoma wybiega daleko poza granice naszego kraju. Sami lekarze cieszą się z popularności i coraz częściej szkolą swoich współpracowników w kwestii języka w taki sposób, aby móc zajmować się szerszym gronem obcokrajowców. Zainteresowanie to wynika przede wszystkim z różnic ceny między polskimi dentystami, a ich zachodnimi kolegami, mimo że umiejętności posiadają takie same. Dodatkowo Polacy wykazują się większą życzliwością i dbałością o każdego pacjenta, przez co zaskarbiają sobie sympatię coraz większego grona.

Ważną informacją jest fakt, że w Polsce powstała cała turystyka prozdrowotna, której stomatologia jest niewielką częścią, a Szczecin ze względu na swoje położenie przoduje we wszystkich statystykach. Należy jednak pamiętać, że utrzymanie zdrowych zębów opiera się głównie na profilaktyce. Postępowanie zgodnie z zaleceniami, które da nam dentysta to podstawa. Stomatolog dbający o swojego pacjenta zawsze powie, że lepsze jest zapobieganie niż leczenie. Przekazujmy zatem tę zasadę również naszym dzieciom, bo to przecież nasz obowiązek! Piękny uśmiech, to codzienna żmudna praca, do której trzeba się przyzwyczaić już od najmłodszych lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>