Rozwój kosmetyki dentystycznej

W dzisiejszych czasach wiele osób ma problemy z ubytkami zębów. Częstokroć jest to po prostu wynik niewłaściwej diety, zbyt bogatej w słodycze, które niszczą szkliwo oraz irracjonalnego strachu przed wizytą u dentysty. Wrocław to jedna z tych miejscowości, w których ludzie coraz lepiej rozumieją, że wizyta w gabinecie wcale nie musi się wiązać z bólem i dyskomfortem. Gabinety stomatologiczne z Wrocławia – dentysta-stomatolog.com Wrocław,  coraz częściej i chętniej są wybierane na wizyty, które mają na celu leczenie lub też profilaktykę.

Niezwykle popularnym zabiegiem w ostatnim czasie jest również wybielanie zębów, które można wykonać praktycznie u każdego stomatologa. Wrocław pełen jest osób, które cieszą się na co dzień pięknym, białym uśmiechem, niezależnie od tego, czy piją dużo przebarwiających napojów (kawa, herbata), palą papierosy lub z natury mają brzydszy, bardziej żółty odcień szkliwa. Wystarczy zaledwie kilka wizyt u lekarza, żeby móc olśniewać swoim śnieżnobiałym uśmiechem. Innym bardzo popularnym zabiegiem, który również zaliczamy do kosmetyki dentystycznej, jest wykonywanie porcelanowych fornirów: mostów, koron i nakładek. Głównie mają one na celu zabezpieczenie uszkodzonych zębów. Dodatkowo jeszcze poprawienie ich wyglądu w przypadku występujących między nimi zbyt dużych odległości oraz uchronienie przed dalszym zniszczeniem przebarwionych – czyli bardziej wrażliwych – obszarów. Oczywiście, głównym powodem, dla którego pacjenci decydują się na tego typu uzupełnienia, są względy estetyczne. Inną metodą na naprawienie ubytków jest zastosowanie implantów stomatologicznych. Są to sztuczne protezy, które wstawia się w miejsce brakujących zębów. Praktycznie nie da się ich odróżnić od naszego prawdziwego uzębienia. Przede wszystkim spełniają one funkcję estetyczną, ale także zabezpieczają nas przez wadami zgryzu i problemami z przeżuwaniem. A te bez wątpienia prędzej czy później wystąpią, jeśli brakuje nam jakichś zębów w szczęce.

Wiele osób decyduje się na wypełnienia kompozytowe, czyli wykonane specjalną techniką łączenia zębiny ze szkliwem. Jest to doskonała alternatywa dla popularnych jeszcze do niedawna wypełnień metalowych czy też srebrnych. Wspaniale sprawdzają się one przy restrukturyzacji zepsutych lub uszkodzonych zębów. Wszystkie te metody są bezbolesne, komfortowe i pozwalają na szybką metamorfozę naszego uśmiechu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>