Jak zadbać o dłonie zimą?

Nie twarz, a dłonie mówią wiele o człowieku. Szczególnie w przypadku kobiet. Dlatego ważne jest prawidłowe dbanie o tę cześć ciała. Skóra dłoni jest bardzo delikatna, a zima jest szczególnie trudnym okresem, w którym bardzo często przesusza się, pęka lub narażona jest na odwodnienia. Aby w czasie sezonu zimowego cieszyć się zdrowymi i delikatnymi dłońmi, warto odwiedzić salon kosmetyczny. Prawidłowa pielęgnacja dłoni polega na utrzymywaniu warstwy ochronnej. Na dłoniach jest bardzo mało gruczołów łojowych, a każdorazowe użycie rąk mydłem, usuwa skąpy płaszcz tłuszczowy. Pozbawienie tej ochronnej warstwy sprawia, że skóra szybko się wysusza, szczególnie gdy na dworze panują trudne warunki.

Oczywiście podstawą jest codzienne nawilżanie dłoni. Ważną kwestią jest używanie kosmetyków, które zapewnią odpowiednie nawilżenie, ale i zapobiegną parowaniu wody spod naskórka. Dlatego zimowy krem do rąk powinien być gęsty i tłusty. Poza tym warto używać nawilżających maseczek lub kompresów, których zadaniem jest głębokie nawilżenie suchej i zmęczonej mrozem skóry [informacje: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra]. Warto także stosować masaże z kremem regeneracyjnym, które nie tylko odprężają, ale i pobudzają krążenie.

Nie zawsze domowe sposoby wystarczą, aby poradzić sobie ze skutkami zimowej aury. Jeśli nasze dłonie są mocno wysuszone, nawet najlepsze kremy i serum nie przyniesie spodziewanych efektów. Warto pamiętać, że wszelkie preparaty regenerujące i nawilżające najlepiej działają na oczyszczoną skórę. W głębokim oczyszczeniu i usunięciu martwego, przesuszonego naskórka pomoże nam kosmetyczka. Bełchatów posiada liczne salony kosmetyczne [informacje: https://swiaturody.com/belchatow,kosmetyczka,9.html], w których wykonamy zabiegi, które poprawią kondycję naszych dłoni w czasie zimy. Wszelkie kuracje zacząć należy od oczyszczenia skóry. Podstawą jest peeling, po którym usuniemy wszelkie zanieczyszczenia i martwy naskórek. Peeling nie tylko oczyszcza, ale pobudza procesy regeneracji skóry właściwej. Po dogłębnym oczyszczeniu każdy krem i maseczka odżywcza i regeneracyjna będzie się wchłaniała o wiele lepiej, co zapewni skuteczniejszą ochronę przed zimnem i mrozem.

Warto także wykonać zabieg kąpieli parafinowej. Od dobroczynnych właściwościach ciepłej parafiny nie trzeba nikogo przekonywać. Poza tym, że efektem finalnym będzie jedwabista i gładka skóra, to nasze ręce okryje ochronna warstwa, która zamyka wilgoć. Parafina nie jest wchłaniana przez skórę, jednak jej ciepło w czasie zabiegu pobudza krążenie i otwiera pory. Po zabiegu kąpieli parafinowej każdy specyfik zastosowany na dłonie wchłania się szybciej i lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>